KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424095
nr 1442 4095
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, "Vid Hästskärsfjärden", Närpes, Finland. Motiv med skepp i vik. Signerad a tergo. Olja på pannå, ca 22x33,5 cm, oramad
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 januari 2022
kl 20:39:11
13/1 21:51:35
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg